Sportinės traumos ne tik sulėtina treniruotes, bet dažnai reikalauja sportinės terapijos ar fizinės terapijos, kad žmogus vėl atsistotų ant kojų. Niekas nenori susidurti su traumatologija, tačiau kaip jos išvengti? Kaip sakoma, „geriau prevencija nei gydymas“, todėl pateiksime keletą patarimų, kaip išvengti sportinių traumų. Traumatologai teigia, jog 100% apsisaugoti nuo traumų fizinio krūvio metu neįmanoma, tačiau įvertinę kaulų ir raumenų sistemos problemas bei pagerinę motorinę funkciją pratimo metu galite sumažinti traumų riziką. Pratimai dažnai apima ilgalaikius pasikartojančius judesius, todėl svarbu suprasti, kaip tai veikia jūsų kūną ir kaip sumažinti neigiamą poveikį. Pasikartojantys judesių sužalojimai yra dažni sportuojant, ypač bėgiojant.
Daugumos žmonių tikslas yra ne tik išvengti traumų, bet ir pagerinti fizinę būklę bei sportinius rezultatus.
Eikite miegoti laiku
Nepasididžiuokite, jei vėlai miegate, vėlai dirbate ir nepakankamai miegate. Kuo daugiau miegosite, tuo mažesnė tikimybė susižeisti. Jei turite anksti keltis, eikite anksti miegoti.
Pailsėkite ir kvėpuokite
Atostogų planavimas yra labai svarbus. Daugelis planuoja savo darbą, sportą, visuomeninį gyvenimą ir pamiršta pailsėti. Skirkite laiko skaitymui, muzikos klausymui ar meditacijai. Geras poilsis yra labai svarbus jūsų sveikatai ir būklei. Sportininkai įtemptai treniruojasi sporto klubuose ir salėse. Kuo stipresnis sportininkas, tuo mažesnė tikimybė susižeisti.
Pažinkite savo kūną
Elitiniai sportininkai puikiai pažįsta savo kūną ir moka jį valdyti. Jei kur nors yra tempimas ar sustingimas, jie žino, ką daryti. Būtinai tuomet pasikonsultuokite su treneriu ar gydytoju, nes sporto traumos yra dažnas atvejis.
Šie paprasti principai – puikūs patarimai, tačiau kiekvieno organizmas yra skirtingas, todėl svarbu pasirinkti tai, kas jums labiausiai tinka. Jei turite daugiau klausimų, galite kreiptis į profesionalus kineziterapeutus, kurie ne tik patars dėl sportinių traumų, bet ir padės suplanuoti mankštą bei intensyvumą pagal kūno poreikius.