Home > Uncategorized > Nuo kada vaikas turi miegoti atskirai?

Nuo kada vaikas turi miegoti atskirai?

Nors vaikas dar mažas, miegodamas su tėvais jis jaučiasi saugesnis, o patys tėvai jaučiasi lengviau, kai vaikas visą laiką būna su jais. Tačiau anksčiau ar vėliau visiems tėvams kyla tas pats klausimas: nuo kada vaikas turi miegoti atskirai?

Kada miegoti atskirai?

Žinoma, tai labai asmeniškas dalykas, nes kai kurie vaikai miega su tėvais tik tada, kai kartais sapnuoja košmarą, o kiti yra įpratę tai daryti nuolat. Jautresni vaikai gali kategoriškai atsisakyti ilgą laiką miegoti vieni, dažniausiai iki tol, kol pradeda lankyti darželį ar net mokyklą. Šiame kontekste vaikų darželiai ir mokyklos yra geras ugdomasis pavyzdys: vaikai nuolat žiūri vienas į kitą, negauna dėmesio, kurį gautų namuose, ir natūraliai tampa savarankiškesni. Kartais vaikinui net nereikia stengtis, kad jis nustotų miegoti kartu, nes jis jaučiasi suaugęs ir nusprendžia miegoti vienas savo lovoje. Tačiau kai kuriems vaikams persikraustymas į lovelę gali būti tikras iššūkis. Skaitykite ir domėkitės kitų tėvų patirtimis:
http://vaikas123.lt/category/bustas-pritaikytas-vaikams/.

Štai keli patarimai, padėsiantys žinoti, kada pabandyti miegoti vienam:

  • Jei vaikas prabunda ne daugiau kaip 1-2 kartus naktį;
  • Jei vaikas neturi tam tikrų specifinių baimių: tamsos, vienatvės ir pan.;
  • Jei vaikas sugeba bent 10 minučių pabūti vienas ir randa jam patinkančią veiklą;

Kada neturėtumėte miegoti atskirai?

Miegojimas atskirai gali būti tikras išbandymas tiek vaikui, tiek patiems tėvams. Nepamirškite, kad miegas augančiam organizmui labai svarbus, todėl reikėtų stengtis apsaugoti mažylį nuo papildomų stresinių situacijų, o miegas būtų ramus. Jūs neturėtumėte mokyti savo vaiko miegoti vieno, jei:

  • Dėl tam tikrų priežasčių pasikeitė dienos ir nakties modeliai, pvz., persikėlėte į kitą laiko juostą;
  • Pakeitėte gyvenamąją vietą ir vaikui nepatinka pasikeitusios sąlygos;
  • Pastaruoju metu vaikas patyrė stresą;
  • Vaikas serga arba tiesiog nesijaučia gerai: jam skauda pilvą, dygsta dantys ir pan.

Nepamirškite, kad kiekvienas vaikas yra unikalus ir išskirtinis, dėl to nereikia norėti, kad visi vaikai kartu pradėtų bręsti. Ugdykite vaiką ir jis tikrai pradės miegoti atskirai. Gali padėti racija vaikams ir mobilios aukles su kamera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *