Home > Prekyba > Poveržlės ir laidų laikikliai – tvirtinimo detalės jūsų projektams

Poveržlės ir laidų laikikliai – tvirtinimo detalės jūsų projektams

Atliekant įvairius darbus, dažnai prireikia įvairių tvirtinimo detalių. Vienos dažniausiai naudojamų, bet, žinoma, ne vienintelės tvirtinimo detalės yra poveržlės bei elektros kabelių (laidų) laikikliai. Ką žinome apie šias tvirtinimo detales?

Kas yra poveržlės ir kokią funkciją jos atlieka?

Metalinius žiedelius primenančios tvirtinimo detalės, kurios įprastai yra dedamos po varžtais, veržlėmis arba srieginiais strypais, yra vadinamos poveržlėmis. Poveržlės priklausomai nuo tipo gali atlikti skirtingas funkcijas. Jos gali būti naudojamos, norint fiksuoti tvirtinimo tašką, apsaugoti pagrindą nuo pažeidimų, priveržiant įvairias detales. Poveržlės taip pat gali atlikti tarpinės, dilimo atramos arba spyruoklės, vibracijos slopintuvo ir kt. funkcijas.

Trys poveržlių rūšys

Poveržlės įprastai yra skirstomos į tris rūšis. Pirmoji rūšis yra plokščiosios poveržlės. Šios poveržlės yra skirtos tam, kad būtų tinkamai paskirstoma apkrova ir fiksuojamasis paviršius būtų apsaugotas nuo įvairiausių mechaninių pažeidimų. Pažymėtina, kad šios rūšies poveržlės taip pat fiksuojamą paviršių ir izoliuoja. Antroji rūšis – spyruoklinės poveržlės. Šios ašinį tamprumą turinčios poveržlės patikimai saugo nuo sujungimo atsilaisvinimų, kurie galimi dėl įvairių vibracijų. Trečioji rūšis yra fiksuojamosios poveržlės. Šios rūšies poveržlės neleidžia detalėms su sriegiu suktis, todėl užtikrina, kad detalių susijungimai neatsiverš. Pažymėtina, kad fiksuojamosios poveržlės dažniausiais būna spyruoklinės. Skirtingų rūšių poveržlės iš Torx.lt puikiai tiks įvairiems Jūsų projektams.

Iš kokių medžiagų yra gaminamos poveržlės?

Poveržlių gamybai dažniausiai yra naudojamos tokios medžiagos kaip plienas, plastmasė ir nerūdijantis plienas, tačiau tai nėra vienintelės medžiagos, kurios yra naudojamos poveržlių gamybai. Šios tvirtinimo detalės taip pat gali būti gaminamos iš titano, žalvario, keramikos, aliuminio, odos, bronzos, vario, geležies, gumos ir t. t.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis poveržles?

Renkantis poveržles būtina atsižvelgti į tai vidaus ar lauko darbams jos bus naudojamos, taip pat kokio stiprumo apkrovoms jos bus naudojamos ir kur bus naudojamos. Jeigu aktualu, įsitikinkite, ar Jūsų pasirinktos poveržlės yra atsparios šarmų, druskų ir kitų medžiagų poveikiui.

Kas yra laidų laikikliai ir kokia jų funkcija?

Tvirtinimo detalės, kurias sudaro „U“ formos plastikinė detalė su specialia tvirtinimo vinute, yra vadinamos laidų laikikliais. Skirtingų dydžių elektros kabelių laikikliai yra naudojami įvairaus dydžio laidų tvirtinimui prie sienų bei lubų. Laidų laikikliai dažniausiai būna baltos arba juodos spalvos. Pažymėtina, kad laidų laikikliai gali būti įkalami, įleidžiami, prisukami ir t. t.

Ar laidų laikikliai yra skirti tik elektros kabeliams?

Pagrindinė laidų laikiklių paskirtis, žinoma, yra elektros kabelių pritvirtinimas norimoje vietoje, tačiau šios tvirtinimo detalės taip pat puikiai pasitarnauja ir kaip gofros laikikliai, ir kaip plonų vamzdelių montavimo elementai.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis laidų laikiklius?

Renkantis elektros kabelių laikiklius yra būtina įvertinti, kokio skersmens bus pats kabelis. Pažymėtina, kad, pavyzdžiui, įkalamų laidų laikiklių dydžiai svyruoja nuo 3 mm iki 26 mm. Pasirinkus tinkamo dydžio laidų laikiklius, bus galima užtikrinti, kad laidai visada išliks savo vietoje, t. y., neslankios, nekris ir neišsprūs iš jiems skirtų elektros kabelių laikiklių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *