Home > Buitinė technika > Skirtingi kavos aparatų tipai: kokį pasirinkti?

Skirtingi kavos aparatų tipai: kokį pasirinkti?

Be kavos, dauguma žmonių, tiesiog negali įsivaizduoti savo gyvenimo ir kasdienybės. Vieniems ji tampa būtinu ir labai svarbiu ryto ritualu, kitiems – ji padeda palaikyti energiją ir žvalumą, na, o treti mėgaujasi ja vien dėl skonio. Iš tiesų, kava yra, ko gero, populiariausias ir plačiausiai vartojamas gėrimas visame pasaulyje. Stiprus ir viliojantis aromatas, specifinis skonis tampa tarsi priklausomybė, be kurios negalime įsivaizduoti savo kasdienybės. Tiesa, kavos kokybė yra be galo svarbi, nes nuo jos priklauso ir kavos skonis. Na, o šiomis dienomis, kavos mylėtojai ir entuziastai, kokybiška kava mėgaujasi kavos aparatų dėka. Tai itin populiarūs ir plačiai naudojami smulkios buitinės technikos prietaisai. Jie ne tik puikuojasi ofisuose ar kavinėse, bet ir namų virtuvėse. Geras kavos aparatas leis mėgautis skaniausia, kvapniausia kava.Tiesa, galima rasti skirtingų tipų kavos aparatų. Visi jie skiriasi savo veikimo principu, ypatybėmis, dydžiu, dizainais. Vieni itin dideli ir veikia automatiškai, kiti veikimui naudoja kapsules. Kavos aparatas turėtų būti pasirenkamas pagal turimus poreikius, virtuvės ar kitos erdvės dydį. Na, o šiame straipsnyje plačiausiai papasakosime apie pagrindinius kavos aparatų tipus.

Kapsuliniai kavos aparatai – greiti, patogūs ir nebrangūs

Pradėsime nuo, ko gero, pigiausių, greičiausiai veikiančių kavos aparatų. Tai kapsuliniai kavos aparatai, kurie veiki su specialiomis kavos kapsulėmis. Šie kavos aparatai nėra itin dideli, todėl, savo vietą tikrai ras net mažiausioje virtuvėje. Taip pat, jie suteikia ir gana platų kavos skonių pasirinkimą, kadangi, kapsulės būna skirtingų rūšių. Negana to, kapsulinius kavos aparatus yra be galo lengva naudoti, kadangi, norint atsigerti kavos, tereikia įdėti norimo skonio kavos kapsulę ir paspausti mygtuką. Kavos kapsulės yra gaminamos iš plastiko, metalo folijos bei yra iš anksto pripildytos malta kava. Tačiau, dažna problema, su kuria susiduria šių kavos aparatų naudotojai yra limituotas naudojimas. Kadangi, dažnu atveju, kapsulinis kavos aparatas veikia tik su tokio pat gamintojo kapsulėmis, naudotojas gali būti pririštas tik prie vieno gamintojo. Daugelis kavos entuziastų ir mėgėjų taip pat laikosi nuomonės, kad kapsulinio kavos aparato išvirta kava nėra šviežia ir kokybiška. Tačiau, ne visiems reikia profesionalaus lygio kavos skonio, lygiai taip pat, ne visi tokią kavą mėgsta. Na, o kapsuliniai kavos aparatai tikrai suteikia kokybišką, skanią ir šviežią kavą. Šiuos kavos aparatus lengva valyti, jie nereikalauja intensyvios priežiūros. Tačiau, naudojantis tokiu aparatu sunaudojama ir labai daug kapsulių, kurios galiausiai tampa dideliu atliekų kiekiu. Na, o tai nėra itin ekologiška.

Automatiniai kavos virimo aparatai – efektyvūs ir galingi

Automatiniai kavos virimo aparatai yra vienas iš labiausiai populiarėjančių kavos aparatų tipų, šiomis dienomis. Tai puikūs kavos aparatai, kurie gali būti naudingi ir praktiški nedideliame biure ar dideliuose namuose, kur gyvena daug žmonių. Toks kavos aparatas šviežiai sumala kavą, iš kurios išverda jūsų pasirinkto stiprumo, dydžio puodelį. Taip pat, dalis automatinių kavos aparatų modelių geba automatiškai suplakti pieną, kad pavyktų pagaminti kapučino ar latte kavą. Tiesa, šie kavos aparatai yra gana brangūs, tačiau, juos lengva naudoti. Taip pat, turėdami tokio tipo kavos aparatą galėsite būti garantuoti, kad kava visada bus šviežia, o jos intensyvumas visiškai toks, kaip jūs norite. Žinoma, toks aparatas yra gana didelis, ir pavadinimas “automatinis” neatleidžia nuo to, kad kavos aparatą reikės reguliariai valyti ir prižiūrėti.

Rankiniai kavos virimo aparatai – norintiems savomis rankomis prisidėti prie kavos virimo

Rankiniai kavos virimo aparatai leidžia eksperimentuoti ir patiems, savo rankomis, prisidėti prie kavos virimo proceso. Tuo pat metu, jie reikalauja ir daugiau įgūdžių bei žinių apie kavos virimo technikas, būdus, kavos malimą, dozavimą, suspaudimą. Dažniausiai, toks kavos aparatas negeba sumalti kavos pupelių, tad, kavamalė bus neatsiejama jo kompanionė. Turint tokį kavos aparatą, rankiniu būdu teks įdėti kavą, o taip pat, stebėti jos kiekį, rankiniu būdu sustabdyti virimą. Nors skamba sudėtingai, šio aparato pagalba išvirta kava pasižymi išskirtiniu šviežumu, leidžia dar labiau prisidėti prie gamybos proceso. Kita vertus, neturint žinių ir įgūdžių, kavą pasigaminti tikrai gali būti sudėtinga, o ir priežiūros šie aparatai reikalauja daug.

Pusiau automatiniai kavos aparatai – aukso viduriukas tarp automatinių ir rankinių
aparatų

Pusiau automatiniai kavos aparatai, dažniausiai, veikia kaip rankiniai kavos aparatai, tačiau, automatiškai sustabdo kavos bėgimą, kai yra pasiekiamas iš anksto nustatytas jo kiekis. Tai universalus, abiejų, tiek automatinių, tiek rankinių aparatų privalumus ir ypatybes suteikiantis kavos virimo aparatas. Negana to, šio tipo aparatai yra kur kas pigesni už automatinius ir leidžia prisidėti prie kavos virimo proceso. Tačiau, kaip ir su rankiniais, taip ir su pusiau automatiniais kavos virimo aparatais gali būti sudėtinga, jei neturite įgūdžių ir žinių.

Vieniems virtuvė yra neatsiejama nuo šaldytuvų, kurių itin platų pasirinkimą galite rasite varle.lt internetinėje parduotuvėje: https://www.varle.lt/saldytuvai/. Kiti tuo tarpu, jos negalėtų įsivaizduoti be kokybiško, skanią, kvapnią kavą gaminančio kavos aparato. Užsukite į varle.lt ir išsirinkite tinkamiausią! Žemas kainas – garantuojame!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *