Kiekvienas darbuotojas, priverstas ilgai sėdėti prie kompiuterio, pradeda skųstis įvairiais negalavimais, ypač skausmais. Nenuostabu, nes priverstinė sėdėjimo padėtis yra kažkas visiškai nenatūralaus mūsų raumenų ir kaulų sistemai.
Sėdimas darbas mums tiesiogine prasme nesveikas, labai apkrauna stuburą, neigiamai veikia kraujotakos, kvėpavimo ir virškinimo sistemas. Todėl sprendimas, susidedantis iš padėties prie kompiuterio pakeitimo į stovėjimą, bet kuriuo atveju yra patraukli alternatyva, kelianti vis didesnį susidomėjimą.
Stovimo darbo nauda sveikatai
Sėdėti prie stalo reiškia įmobilizuoti raumenis nuo juosmens žemyn, o stovint įtraukiama daug daugiau raumenų grupių, pirmiausia nugaros ir pilvo, palaiko stuburą, taip pat kojas. Raumenų darbas – tai medžiagų apykaitos gerinimas, kraujotakos gerinimas ir organizmo aprūpinimas deguonimi. Darbuotojai jaučiasi geriau, gali dirbti greičiau ir efektyviau.
Kad būtų galima dirbti stovint, būtina atitinkamai pritaikyti darbo vietą. Svarbiausias jo elementas – stovimas stalas kedziurojus.lt, prie kurio galėsite patogiai atsistoti. Rinkoje yra stalų su fiksuoto aukščio stalviršiu, pritaikytu darbuotojo ūgiui, skirtų nuolatiniam darbui stovint, ir stalų su stalviršio aukščio reguliavimu, skirtu darbui stovint ir sėdint. Pastarasis variantas yra daug ergonomiškesnis ir funkcionalesnis. Kodėl?
Kas per daug, tas nesveika – visą dieną praleisti darbe stovint yra taip pat blogai, kaip monotoniškas sėdėjimas, taip pat turi neigiamą poveikį sveikatai, pvz., padidėja apatinių galūnių lėtinio venų nepakankamumo rizika. Sėdėjimą rekomenduojama mažinti, o ne panaikinti – kai kurias užduotis reikia atlikti sėdint, dalį – stovint. Darbo vietą taip turėtų papildyti nuovargį saugantis kilimėlis ir atrama kojoms. Be to, žinoma, ergonomiška biuro kėdė.
Geriausias sprendimas bus rašomasis stalas su elektriniu aukščio reguliavimu, kuris leis dirbti tiek nuo kėdės, tiek stovint, o tai leis išvengti pervargimo.