Vienas iš pagrindinių uždavinių įsirenginėjant ventiliacinę sistemą yra tinkamas vėdinimas, nes įvairūs šalutiniai produktai, pvz. dūmai, riebalai, garai ir kvapai patenka ant įvairių paviršių, ir juos gali sugadinti.
Dažniausiai buitinės technikos patalpose siekiama sumažinti nepageidaujamus kvapus, drėgmę ir kondensaciją bei reguliuoti oro temperatūrą. Tinkama ventiliacija yra svarbi ir oro kokybei, nes įvairūs teršalai, pvz. tokios cheminės medžiagos, kaip azoto dioksidas gali pakenkti viršutiniams kvėpavimo takams ir sukelti sveikatos problemų.
Kaip išsirinkti tinkamą buitinės technikos patalpų ventiliacinę sistemą?
Dauguma žmonių atkreipia dėmesį į tai kokia yra vėdinimo sistemos kaina ir pagal ją bando orientuotis ar įranga yra pakankamai gera. Iš dalies tai yra teisinga, nes kokybiška technika kainuoja daugiau ir tikrai atsipirks, kai tinkamai sumontuota tarnaus ilgus metus be jokių gedimų.
Vėdinimo efektyvumas yra matuojamas pagal tai, kiek kubinių metrų oro ventiliacinė sistema yra pajėgi pašalinti per minutę. Galima rinktis iš 4 tipų mechaninių vėdinimo sistemų. Tad apžvelgsime pagrindinius jų privalumus ir skirtumus:
1) Oro ventiliavimas, išleidžiant orą į išorę. Tokia sistema yra nebrangi ir ją paprasta įdiegti. Geriausiai tinka tuomet, jei buitinėse patalpose reikia palaikyti žemą temperatūrą;
2) Patalpų ventiliavimas, tiekiant orą. Šios sistemos trūkumas yra tai, kad ji negali apsaugoti jūsų patalpų nuo teršalų, kurie gali patekti į kitas erdves. Taip pat netinka, jei lauko oro temperatūra yra karšta ir drėgna, nes gali sukelti nepageidaujamus atgalinius procesus degimo įrenginiuose;
3) Ventiliavimas, subalansuojant oro kokybę. Leidžia geriau kontroliuoti oro išmetimo sistemą ir sumažinti teršalus. Taip pat padeda išlaikyti oro drėgmės balansą ir nepalieka sauso oro pojūčio;
4) Ventiliacija, generuojant energiją. Tokia vėdinimo sistema padeda sumažinti šildymo ir vėdinimo išlaidas. Tačiau ji gali kainuoti daugiau nei kitos vėdinimo sistemos. Taip pat reikalinga profesionali priežiūra, tačiau įsirengę tokią vėdinimo sistemą galėsite sugeneruotą energiją panaudoti kitoms savo reikmėms, pvz. šildymui.