Home > Buitinė technika > Sveiki užkandžiai žiūrint TV

Sveiki užkandžiai žiūrint TV

sveiki uzkandziai

Morkos ypatingai mūsų mėgstama daržovė. Sveiki užkandžiai iš morkų patinka vaikams, suaugusiems, pavakariais suplanuotam mažam valgymui ar žiūrint televizijos laidas tai vertingas maistas, jeigu laikotes dietos, morkų užkandžiai gali sutramdyti milžinišką apetitą ir suteikti organizmui papildomos energijos, norint numesti svorio morkos leidžia išvengti persivalgymo ir sureguliuoja cukraus lygį kraujyje, o tai padeda deginti kolorijas. Morkų sudėtyje yra daug maistinių skaidulų, kuo daugiau maistas užima vietos skrandyje, tuo sotesnis žmogus jaučiasi.

Morkų auginimas

Morkos nėra reiklios šilumai, atsparios nedidelėm šalnoms. Morkų sėklos smulkios ir negreitai dygsta, sėjamos esant maždaug 11 laipsnių šilumos, anksčiau pasėtos morkos duoda didesnį derlių. Norint labai anksti turėti šviežių morkų, jų galima pasėti ir velyvą rudenį, o anksti pavasarį, kai dirva sušyla iki 5-8 laipsnių, morkos sudygsta. Rudenį pasėtos morkos žiemai laikyti netinka. Drėgmė morkoms būtina dygimo metu ir šakniavaisių augimo metu nes kai jos trūksta, būna daug smulkių šakniavaisių, o esant drėgmės pertekliui morkos skilinėja. Morkoms tinkamiausios priesmelio ir lengvo priemolio dirvos. Sunkiose, molingose dirvose morkos ilgai nedygsta, o išauga daug deformuotų šakniavaisių. Morkų sėjai galima rinktis nuo pačių ankstyviausių iki vėlyviausių veislių, tinkamų šviežiam vartojimui, perdirbimui arba ilgam saugojimui.

Morkos vitaminų šaltinis

Morkos- jaunystės ir ilgaamžiškumo garantas. Jose daug karotino, vitaminų A, C, B, E, šaltinis, jose daug mineralų ir mikroelementų: kalio, kalcio, fosforo, jodo ir eterinių aliejų. Morkose esantį karotiną organizmas pasisavina greičiau, jei patiekalai iš jų gardinami aliejumi.

Morkų sėklų eterinis aliejus

Morkų sėklų eterinis aliejus pasižymi valančiomis, minkštinančiomis savybėmis, tinka brandžiai ir sausai odai, stangrina odą, lygina smulkias raukšles, gerina odos išvaizdą. Morkų sėklų eterinis aliejus išgaunamas iš morkų sėklų, pasižymi antiseptinėmis savybėmis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *