Home > Buitinė technika > Ar reikia derinti smulkiąją buitinę techniką prie stambiosios?

Ar reikia derinti smulkiąją buitinę techniką prie stambiosios?

Yra kelios rūšys buitinės technikos, tai smulki buitinė technika ir stambi buitinė technika. Jauki buitis mums labai svarbi ir tai priklauso nuo pagalbinių priemonių, kurias mes išsirenkame, kai pavyzdys mes neturime vargti su skalbinių skalbimu ar džiovinimu, nes mums gali pagelbėti tokia buitinė technika namams kaip džiovyklė ir skalbimo mašina.

Buitiniai prietaisai ir įranga sudaro vidutiniškai 25 % visų gyvenamųjų namų energijos suvartojimo. Tačiau ši proporcija priklauso nuo klimato, jūsų namuose esančių prietaisų tipų ir jų naudojimo būdo. Šildymui ir vėsinimui sunaudojama apie 40 % buityje sunaudojamos energijos. Prietaisai, sunaudojantys daugiausiai energijos, yra šaldytuvai ir šaldikliai (sunaudojantys vidutiniškai 8 % buityje sunaudojamos energijos), skalbinių džiovyklės (iki 10 % buityje suvartojamos energijos sunkiesiems vartotojams) ir televizoriai bei namų pramogų įranga (vidutiniškai). 5% namų ūkio energijos suvartojimo). Namuose su baseinu baseino siurblys yra didelis energijos vartotojas (iki 18%). Sumaniai pasirinkdami perkant ir naudodami savo prietaisus galite sutaupyti energijos ir pinigų bei sumažinti didžiausią paklausą. Nauji išmanieji įrenginiai gali padėti suprogramuoti įrenginius, kad jie būtų efektyvesni.

Energijos įvertinimo etiketė

 

Energijos vertės etiketė nurodo, koks prietaiso efektyvumas yra lyginant su kitais to paties tipo ir dydžio prietaisais. Daugumos prietaisų etiketėje nurodytas įvertinimas žvaigždutėmis nuo 1 iki 6 žvaigždučių: kuo daugiau žvaigždučių, tuo gaminys efektyvesnis. Produktai, kurių vertė viršija 6 žvaigždutes, gali būti paženklinta modifikuota etikete su papildomų žvaigždučių „koronetu“, kuri padidina skalę iki 10 žvaigždučių. Energijos įvertinimo etiketėje taip pat nurodomas apskaičiuotas metinis elektros suvartojimas kWh per metus. Lyginant gaminius svarbu pažvelgti į šį skaičių, nes didelis modelis, turintis tą pačią žvaigždutę, kaip ir mažesnis modelis, sunaudoja daugiau elektros energijos. Svarstydami apie naujo prietaiso pirkimą, daugelis žmonių lygina naujų produktų įvertinimus žvaigždutėmis su vis dar išblukusia etikete ant esamo, tačiau tai gali būti klaidinanti. Daugumos prietaisų vertinimo skalės laikui bėgant buvo koreguojamos, kad būtų atsižvelgta į technologijos ir veikimo pokyčius. Etiketėje nurodytas energijos suvartojimo skaičius (dažniausiai kW arba kWh) yra patikimiausias senų ir naujų prietaisų palyginimo pagrindas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *