Daugiau nei pusė Lietuvos interneto vartotojų bent kartą ką nors pirko internetu. Šis procentas kelis kartus didesnis nei prieš 5 metus. Vartotojai vis dažniau pasitiki internetinėmis parduotuvėmis, vertina jų mums garantuojamą patogumą. Dažnu atveju vartotojai prekes siunčiasi iš Amerikos. Jeigu norite susipažinti su šia šalimi, skaitykite daugiau informacijos čia: http://www.manokompasas.lt/category/siaures-amerika/jungtines-amerikos-valstijos/.
Pirkimo užsienyje pranašumai
Apima didesnį produktų prieinamumą. Pirkdami prekes internetu iš Amerikos, galite nesunkiai rasti tai, ką sunku rasti Lietuvoje – tai gali būti, pavyzdžiui, kolekciniai daiktai namams, bet ir įprastesni dalykai, pavyzdžiui, knygos užsienio kalba. Pastarąsias mūsų šalyje ne tik sunkiau gauti, bet dažniausiai už jas sumokėsime kur kas brangiau.
Taip pat yra produktų kategorijų, kurios, net ir atvežtos iš Amerikos, bus pigesnės nei Lietuvoje. Tai dažna situacija su elektronikos prekėmis. Apsipirkimas internetu užsienyje taip pat gali būti pelningesnis dėl to, kad kainų sumažinimas, pvz., per Juodąjį penktadienį arba po Kalėdų, dažnai yra daug įspūdingesnis nei Lietuvoje. Dėl šių priežasčių, net pridėjus siuntimo ir kitas išlaidas, pirkimas iš JAV gali būti pelningesni nei perkant Lietuvoje.
Dažniausiai internetu perkame elektroniką ir drabužius, tačiau vis dažniau renkamės ir kitas prekes, įskaitant baldus ir interjero detales. Internetiniuose forumuose įvairiomis temomis galima pastebėti, kad prekiauti nestacionariose parduotuvėse dažniau rekomenduojama nei pirkti tradicinėje parduotuvėje. Vartotojai vis labiau pasitiki pirkimu internetu ir tam išleidžia vis daugiau lėšų. Taip yra dėl to, kad internete vis labiau žinome apie savo teises.
Kas yra svarbiausia?
Svarbiausias dalykas perkant internetu – jokių apribojimų. Prieiga prie parduotuvių iš viso pasaulio, įvairių prekių ženklų, gamintojų ir tiekėjų yra tai, ko tradiciniame prekybos centre nerasime. Laikas šiuo klausimu taip pat labai svarbus – nesvarbu, kuriuo metu vartotojas norėtų apžiūrėti prekes, internetinė parduotuvė siūlo tokią galimybę. Praktiškai tai yra didesnė nauda tiems, kurie vykdo tokio tipo verslą. Parduotuvės nėra atidarytos „nuo“ – „iki“. Pirkėjas gali bet kada apsipirkti. Šis faktas suteikia mums dar vieną laiko taupymo naudą. Vartotojui nebereikia planuoti pirkinių iš anksto. Pirkdamas internetu, klientas gali sėdėdamas fotelyje palyginti įvairių parduotuvių pasiūlymus, paskaityti atsiliepimus apie prekę ir pasirinkti, ko jam tikrai reikia.