Home > Uncategorized > Kontracepcija – raktas moterims į lengvesnę kasdienybę

Kontracepcija – raktas moterims į lengvesnę kasdienybę

Žmonija visada ieškojo veiksmingų būdų apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo. Buvo naudojami vaistažolių mišiniai, daugiau ar mažiau efektyvūs barjeriniai metodai. Prireikė daug laiko, kol sužinojome apie moters menstruacinį ciklą ir pastojimo laiką reguliuojančius mechanizmus. Estrogenų ir progesterono – moteriškų lytinių hormonų – atradimas padėjo įžvelgti tam tikrus ryšius ir suprasti, kad jų koncentracija priklauso nuo ciklo fazių, taip pat ir nėštumo. Mokslininkai nustatė, kad moterys nepastoja, kai ciklo metu padidėja progesterono kiekis. Tik tada imtasi priemonių gauti panašaus poveikio sintetinį hormoną. Tai paskatino dirbti su hormonine kontracepcijos forma, daugiau informacijos apie kontracepciją skaitykite: http://www.manoerotika.lt/category/apsaugos-priemones-sekso-metu/.

Kontraceptinių tablečių privalumai ir trūkumai

Geriamieji kontraceptikai yra labai populiarūs ir vieni veiksmingiausių būdų apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo. Jų istorija yra palyginti trumpa, tačiau per kelis dešimtmečius jie nuėjo ilgą kelią ir daug pasikeitė, kad geriausiai atitiktų moters organizmo funkcionavimą.

Kontraceptikai kas tai?

Norint parinkti tinkamas kontraceptines tabletes, būtina turėti ligos istoriją ir atlikti tyrimus. Šis metodas turi privalumų ir trūkumų. Kai kurios moterys, vartodamos hormoninius preparatus, jaučia didesnį krūtų jautrumą ir svorio padidėjimą. Taip pat gali atsirasti pilvo ar galvos skausmas. Moterys taip pat skundžiasi nuotaikos pokyčiais.
Populiarių tablečių vartojimas turi ir gerų pusių. Hormonų terapija reguliuoja menstruacijas, palengvina endometriozės simptomus, mažina gimdos vėžio riziką. Teigiamas kontraceptinių tablečių savybes ištyrė amerikiečių mokslininkai iš Pitsburgo universiteto. Štai ką jie atrado.

Kontraceptinės tabletės apsaugo nuo vėžio ir palengvina endometriozės simptomus

Kiaušidžių vėžys yra viena dažniausių moterų mirties priežasčių. Tyrimai parodė, kad moterys, vartojančios kontraceptines tabletes, rečiau suserga šia mirtina liga. Kuo ilgiau jie juos vartoja, tuo labiau sumažėja jų ligų rizika.

Kontraceptinės tabletės nuo spuogų

Dalis moterų siekdamos atsikratyti spuogų, naudoja geriamąją kontracepciją. Kontraceptinės tabletės padeda sumažinti androgenų, atsakingų už riebalų perteklių, kiekį. Jie sumažina spuogų atsiradimą ir sunkumą, pagerina odos būklę.

Kontraceptinės tabletės ir menstruacijų spazmai

Moterys, vartojančios hormoninę kontracepciją, turi mažiau skausmo, susijusio su menstruacijomis. Vartojant tabletes, endometriumas auga mažiau, o kraujavimas yra negausus ir trumpas. Kontraceptinės tabletės mėnesiui taip pat reguliuoja menstruacinį ciklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *