Home > Prekyba > Kokias paslaugas teikia kredito unija?

Kokias paslaugas teikia kredito unija?

Kredito unijų teikiamos finansinės paslaugos reglamentuojamos LR įstatymais, indėliams ir paskoloms suteikiamos tokios pat garantijos, kaip kitiems rinkos dalyviams. Visi kredito unijų nariai kartu yra ir savininkai, nes unijos kapitalas sudaromas iš pajų. Vienam asmeniui pakanka įsigyti vieną pajų, kad taptų kredito unijos nariu. Nesvarbu, kiek pajų turi asmuo – visi kredito unijos nariai turi lygią balso teisę, gali rinkti ir būti išrinkti į unijų valdymo organus. Lietuvos Respublikoje veiklą vykdančios kredito unijos yra finansines paslaugas teikiančios kooperatinės organizacijos.

Savo nariams yra teikiamos įvairios bankinės Kredito unijos paslaugos: trumpalaikės arba ilgalaikės paskolas, už kurias imamos nustatyto dydžio palūkanos; priimami terminuoti ir neterminuoti indėliai; nariams ir klientams atidaromos banko sąskaitos ir atliekami pinigų pervedimai Lietuvoje; išduodamos tarptautinės mokėjimo kortelės; teikiamos internetinės bankininkystės paslaugos.

Dėl paskolos gali kreiptis ne tik Lietuvoje gyvenantys asmenys, jos yra išduodamos ir dirbantiems užsienyje (emigrantams). Užsienyje dirbantiems lietuviams paprastai aktualiausios būsto, taip pat ir vartojamosios paskolos. Užsienyje dirbantiems lietuviams, kaip ir kitiems potencialiems klientams, planuojantiems skolintis, teikiamos nemokamos finansinės konsultacijos.

Paskolos gali būti suteikiamos išpildžius tą sąlygą, jog klientas pateikia dokumentus, įrodančius apie darbą bei gaunamas pajamas. Paprastai yra reikalaujama darbo sutarties bei išrašo iš banko, kuriame atsispindėtų gaunamos pajamos.

Paskolos dirbantiems užsienyje, taip pat paskolos gyvenantiems užsienyje išduodamas vadovaujantis tokia pat tvarka ir sąlygomis, kaip ir kitiems klientams. Verslo subjektams yra siūlomos verslo paskolos ar verslo kreditai. Taip pat gali būti siūlomas ir investicinis kreditas ar apyvartinių lėšų kreditas ir galimybė pasinaudoti kredito linija verslui. Paslauga teikiama gyventojams, sulaukusiems 18 metų amžiaus ir gaunantiems nuolatines pajamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *