Home > Interjeras > Kaip išrinkti interjerui spalvą?

Kaip išrinkti interjerui spalvą?

Spalvos interjere ir spalvų deriniai interjere yra labai svarbūs, todėl  interjero spalvų derinimas turi būti atsakingas.  Renkantis interjero spalvą, svarbu atsižvelgti į kambario paskirtį ir funkciją. Pavyzdžiui, miegamasis turi turėti raminančių spalvų, kad būtų skatinamas atsipalaidavimas ir miegas, o namų biure gali prireikti daugiau stimuliuojančių ir energijos suteikiančių spalvų, kad būtų skatinamas produktyvumas ir dėmesys. Be to, pasirinkta spalva turi atitikti bendrą kambario stilių ir temą. Patalpos paskirtis ir funkcija galiausiai nulems geriausią spalvų pasirinkimą, kad būtų sukurta norima atmosfera.

Apšvietimas ir natūralios šviesos šaltiniai taip pat yra svarbūs veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis interjero spalvą. Šviesos šaltinio spalva gali pakeisti sienų ir baldų spalvos išvaizdą. Natūralios saulės šviesos spalvų indeksas yra 100, o tai reiškia, kad ji sukuria tiksliausią spalvų atvaizdavimą. Taip pat rekomenduojami neutralūs šviesos šaltiniai, nes jie gerai atspindi natūralią odos spalvą, todėl kambarys atrodo natūralesnis ir patogesnis. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą svarbu išbandyti spalvą skirtingomis apšvietimo sąlygomis.

Renkantis interjero spalvą taip pat reikėtų atsižvelgti į esamą dekorą ir baldus. Pasirinkta spalva turi papildyti esamus kambario baldus ir dekorą. Vienas iš būdų yra pasirinkti spalvą, kuri yra kambario dekore, pavyzdžiui, paveikslo ar baldo spalvą. Arba kaip pagrindą galima pasirinkti neutralią spalvą, suteikiančią daugiau lankstumo renkantis dekorą ir baldus. Atsižvelgiant į esamą dekorą ir baldus, pasirinkta spalva gali sukurti vientisą ir harmoningą bendrą dizainą.

Įvairūs spalvų variantai ir jų poveikis interjerui

Renkantis interjero spalvą neutralios spalvos yra populiarus pasirinkimas dėl savo universalumo ir nesenstančio patrauklumo. Neutralios spalvos, tokios kaip smėlio, pilka ir kreminė, suteikia ramų ir neįkyrų interjero foną, leidžiantį išsiskirti kitiems dizaino elementams. Su šiomis spalvomis taip pat lengva dirbti, jos yra tuščia drobė, leidžianti pridėti spalvų per priedus ir akcentus. Neutralios spalvos sukuria ramybės pojūtį ir puikiai tinka sukurti atpalaiduojančią atmosferą namuose.

Ryškios spalvos, tokios kaip raudona, rožinė, geltona ir oranžinė, gali suteikti kambariui energijos ir gyvybingumo. Tačiau svarbu nepersistengti su šiomis spalvomis, nes jos gali priblokšti ir net erzinti. Daugiau informacijos rasite http://tnews.lt/category/idomus-straipsniai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *