Home > Buitinė technika > Kodėl verta atsinaujinti buitinę techniką?

Kodėl verta atsinaujinti buitinę techniką?

Nieko nėra amžino, viską veikia laikas, todėl kartas nuo karto verta atsinaujinti ir buitinę techniką. Nusidėvi ir dulkių siurbliai, ir skalbimo mašinos, ir šildymo siurbliai, ir vandens šildymo boileriai, ir kiti turėti buitiniai prietaisai per laiką praranda gerąsias technines savybes. Į tokių prietaisų sąrašą galima įtraukti ir oro drėkintuvą, kuris labai daug prisideda prie to, kad turėtume kuo drėkinti sausą turimų patalpų orą ir tuo pačiu pagerintume jo kokybę.

Kokia buitinė technika greičiausiai nusidėvi?

Dažniausiai namuose savo kokybines savybes praranda indaplovės, nes jas gadina kalkėtas vanduo. Kenkia ir per daug induose paliktų maisto atliekų. Jos genda dažnokai, todėl kai kada yra paprasčiau pirkti naują, nei remontuoti senąją.

Antroje vietoje – kaitlentės. Jos greičiau genda todėl, kad ant jų verdant pakliūva daug maisto likučių, jų paviršius jautrus įbrėžimams, jas gali sugadinti maži vaikai, spaudydami visus mygtukus iš eilės. Kaitlentės tveria nuo penkių iki dešimties metų, priklausomai nuo to, kaip atsargiai su jomis elgsitės.

Trečioje vietoje pagal sugedimo lygį – šaldytuvai ir skalbimo mašinos

Šaldytuvai išeina iš rikiuotės tada, kai išteka freonas arba kai atsiranda problemų su elektros instaliacija, sandarumu. Skalbimo mašina gadina neteisingas jų naudojimas, kalkėtas vanduo, per didelis joje plaunamų skalbinių kiekis. Ne paskutinėje vietoje ir neteisingas jos pastatymas, kai prietaisas dėl išcentrinės jėgos pradeda „straksėti“, nes tada sugenda vandens išmetimo sistemos ir elektronika. Dažnų gedimų priežastimi tampa ir šilumokaičio elementai.

Kaip taupiau namų buitiniuose įrenginiuose naudoti elektros energiją?

Skalbimo darbų imkitės tik tada, kai skalbimo mažiną pilnai prikrausite ir pasirinksite ekonominį skalbimo variantą, nes tada mažiau sunaudosite vandens ir tuo pačiu mažiau reikės elektros energijos jam pašildyti. O skalbiant nelabai suteptus drabužius galima pasirinkti žemesnę vandens temperatūrą ir tai padėtų sutaupyti net šeštadalį elektros sąnaudų. Naudojantis indaplove geriausi elektros taupymo rezultatai pasiekiami, kai pasirenkamos – automatinė, intensyvioji, ekonomiškoji ir stiklo plovimo programos. Tos indaplovės, kurios turi automatinio išsijungimo funkciją, nenaudoja elektros net būdamos budėjimo režime.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *