Skandinaviškam dizainui yra būdingas minimalus, švarus požiūris, kuriuo siekiama derinti funkcionalumą su grožiu. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas paprastoms linijoms ir lengvoms erdvėms, kuriose nėra netvarkos.
Šie principai galioja visose dizaino srityse, pradedant architektūra ir baigiant elektronika, tačiau dažniausiai jie yra naudojami apibūdinant interjero dizainą, įskaitant baldus, tekstilę, keramiką bei apšvietimą.
Paprastai skandinaviškame dizaine nėra nieko nereikalingo, todėl kuriant tokį interjerą yra pašalinami nereikalingi daiktai ir demonstruojami pagrindiniai bet kurios detalės elementai. Dėl šios priežasties skandinaviški baldai vis dažniau įsivyrauja mūsų namuose.
Skandinaviško interjero spalvos
Dažniausiai naudojamos skandinaviškos spalvos yra neutralios ir vienspalvės – ryškūs ir šilti balti ir juodi atspalviai, prie kurių dažnai derinami tam tikri akcentai. Skandinaviškame dizaine taip pat populiarūs yra rausvi, pilkai mėlyni atspalviai ir gamtoje vyraujančios spalvos.
Skandinaviško interjero medžiagos
Organinės bei neutralios medžiagos dažniausiai vyrauja skandinaviškame interjere, atspindėdamos Skandinavijos ir Šiaurės šalių santykį su gamta. Mediena, medvilnė, vilna yra pagrindinės medžiagos, atspindinčios skandinavišką interjerą.
Aukštos kokybės natūralūs pluoštai ir kruopščiai bei lėtai pagaminti kūriniai yra Skandinavijos mados dizaino gyvybės šaltinis, galbūt paaiškinantis, kodėl Skandinavija visada buvo mados tvarumo judėjimo priešakyje – skandinavų mada visada buvo lėta, išlaikyta bei labai gerai apgalvota.
Skandinaviško interjero principas
Pagrindinis skandinaviško dizaino principas yra sukurti harmoniją su savo aplinka ir kartu sukurti dalykus, kurie būtų ilgalaikiai. Tuo siekiama pabrėžti gyvenimo meną, skatinant paprastą namų aplinką, kurioje yra gausu kokybiškų daiktų ir kuri skatina neužkrautą gyvenimo būdą, kuriame nėra perteklinio vartotojiškumo.
Švari, šilta erdvė, kartu su raminančiu didelės šviesos srautu yra populiariojo skandinaviško dizaino apibūdinimas. Toks šiaurietiškas minimalizmas leidžia žmonėms pakviesti ramybę į savo namus.