Home > Prekyba > Ekonomiškiausi šildymo būdai

Ekonomiškiausi šildymo būdai

Šildymas visuomet reikalauja papildomų išlaidų, tad daugeliui kelia susirūpinimą ir norą šildyti savo būdą kuo pigiau. Tad nuolat ieško įvairių alternatyvų ir ekonomiškai naudingų būdų, kaip tą galima būtų padaryti kuo mažesnėmis sąnaudomis.

Dauguma klysta į šildymo išlaidas skaičiuodami įrangos įsigijimą, deja nuo to kokio brangumo bus jūsų katilas nelabai priklausys kiek jums teks išleisti kurui ir jo eksploatacijai. Dažniausiai šilumos temperatūra priklauso nuo jūsų būsto ploto, energetinio efektyvumo, gyvenamosios vietos, oro temperatūros, prie kurios jūs esate pripratę kasdien. Tad norint atlikti skaičiavimus, kiek realiai kainuoja jūsų šildymo kaštai, reikia juos skaičiuoti ilguoju laikotarpiu, t.y. imant penkerių ar dešimties metų laikotarpį. Papildomai reiktų įvertinti ir tai kiek per tą laikotarpį pabrango kuras.

Pats populiariausias ir ekonomiškiausias šildymas – oras-vanduo. Kaina yra gerokai žemesnė nei geoterminio šildymo. Ši šildymo sistema veikia naudodama išorės orą, lietaus vandenį ir žemę, iš kurių gaunama energija vidaus vandens pašildymui. Tai gali būti boileris, grindų šildymo sistema, radiatoriai. Toks šilumos siurblys, kurio veikimo principas yra oras-vanduo, dažniausiai turi du blokus, kur vienas yra viduje, o kitas išorėje. Jei lauke temperatūra ženkliai nukrinta (iki -20C), tuomet yra naudojami tik vidinio bloko kuriami šilumos resursai. Dauguma specialistų tokią šildymo sistemą rekomenduoja žmonėms, gyvenantiems vidutinio dydžio namuose, tačiau bet kokiu atveju reiktų kiekvienu individualiu atveju pasitarti su šildymo sistemų specialistais ir kvalifikuotais meistrais.

O pasibaigus šildymo sezonui, jūs tą pačią sistemą galite naudoti pagal kitą paskirtį, vėdinti ir kondicionuoti savo namų patalpas. Tad nauda yra nelabai įkainojama, nes ši sistema leidžia komfortiškai jaustis visus metus, nepriklausomai nuo to kokios yra prognozės ar oro sąlygos. Dauguma specialistų tokią šildymo sistemą rekomenduoja žmonėms, gyvenantiems vidutinio dydžio namuose, tačiau bet kokiu atveju reiktų kiekvienu individualiu atveju pasitarti su šildymo sistemų specialistais ir kvalifikuotais meistrais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *