Home > Šildymo įranga > Kokia šilumos įrangą pasirinkti namams?

Kokia šilumos įrangą pasirinkti namams?

Šildymo sistemų yra daug ir norint turėti patogumo ir gauti daugiau naudos, jas galima tarpusavyje derinti. Jei tik turite pinigų, galite turėti pagrindinė šildymą dujomis ir sezoninį vandens šildymą saulės energija. Sprendimų yra daug ir įvairių, reikia vertinti kiekvieno namo technines galimybes šias sistemas įrengti. Vienas sudėtingiausių klausimų pabaigus namo sienų statybą ir išorės apdailą – kokio gamintojo šildymo įrangą pirkti.

Dilema

Nors šilumos įranga nuolatos naudojama tik žiemos metu, vasarą taip pat šildymo katilai veikia ekonominiu režimu ruošdami karštą vandenį ir retkarčiais pašildydami grindis ar gyvatuką kai orai tampa vėsesni. Jeigu šildymo įrenginiai neturėtų prekinio ženklo ir nebūtų reklamuojami, išsirinkti būtų lengviau. Pasitikėtume vien tik meistro rekomendacija ir būtume ramūs. Deja, žmogus tokia būtybė, kuriam svarbu kokios firmos gaminį perką kaip jis atrodo, kokie jo privalumai ir trūkumai. Lietuvoje, tarp senai žinomų ir patikimų gamintojų yra ir Electrolux. Pirkėjams svarbu, ne tik koks yra įrenginio efektyvumas, kokią sumą per metus pavyks sutaupyti, ne mažiau svarbu ir kiek kainuoja pats įrenginys, ar pavyks nupirkti su nuolaida, kokia bus montavimo ir papildomų detalių kaina.

Kas šiuo metu efektyviausia?

Šiuo metu racionaliausia rinktis dujinius šildymo katilus arba šilumos siurblius oras-vanduo. Abiejų tipų katilai gali būti aukšto naudingumo koeficiento sistemos kurios jums padės sutaupyti nuo 40 iki 60 procentų energijos kaštų. Tai nenuostabu, nes šlumos siurbliai generuoja iki keturių kartų daugiau energijos nei sunaudoja elektros. Reikia tik klausyti šildymo eksertų patarimų ir remtis jų paskaičiavimais koks yra būsto šilumos poreikis atsižvelgiant į sienų šiluminę varžą. Vienas dažniausių kinietiškų šildymo katilų gamintojų būdas pritraukti vartotojus – ilgesnė gamino garantija ir geresni gaminio parametrai tėra tik reklaminis triukas. Renkantis įrangą visuomet lyginkite viena su kitu ir būtinai tikrinkite ne teorinius parametrus, o realia galią ir sukuriamą vertę. Iš to lengvai suprasite, kodėl už Europoje arba JAV pagamintus produktus tenka pakloti daugiau. Tuo labiau, kad šiandien, kaip niekada anksčiau, svarbu paremti vietinius ir kaimyninių šalių gamintojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *