Home > Buitinė technika > Vandens filtrai: kokį rinktis?

Vandens filtrai: kokį rinktis?

Vandens filtrai

Be vandens neišgyventume nė vienos dienos, kasdien vandenį naudojame tiek vartojimui, tiek buityje, tiek maisto ruošime. Labai svarbu, kad vanduo būtų tinkamos kokybės ir tinkamas vartoti. Tai padaryti padeda vandens filtrai. Yra keletas skirtingų vandens filtrų tipų: vandens mechaninio valymo filtrai, geležies šalinimo filtrai, minkštinimo filtrai, aktyvuotos anglies filtrai, atbulinio osmoso sistemos. Taigi, kuo jie skiriasi ir kada kokį reikia rinktis?

Vandens mechaninio valymo filtrai gali būti filtrai su keičiamais elementais arba kvarcinio smėlio, antracito mechaninio vandens valymo filtrai. Pirmieji – tai filtrai, susidedantys iš filtro korpuso ir į korpuso vidų montuojamo keičiamo filtravimo elemento. Pagrindinė jų savybė – tai paprastas montavimas ir nesudėtingas aptarnavimas: filtravimo elementus reikia pakeisti jiems užsikimšus arba ne rečiau nei kas 6 mėn. Į filtrus su keičiamais elementais galima įmontuoti specialios paskirties filtravimo elementus: aktyvuotos anglies, geležies šalinimo, minkštinimo ir pan. Kvarcinio smėlio, antracito mechaninio vandens valymo filtrų korpusai yra užpildyti kvarcinio smėlio arba antracito įkrova. Šie filtrai gali būti automatiniai, kai yra praplaunami pagal pratekėjusio vandens kiekį arba po nustatyto laiko tarpo, arba mechaninio valdymo, kai yra praplaunami pagal poreikį.

Geležies šalinimo filtrai yra skirti iš vandens pašalinti ištirpusią geležį, manganą, sieros vandenilį, sumažinti amonio kiekį. Minkštinimo filtrai – pašalinti vandens kietumą, kalcio, magnio druskas. Aktyvuotos anglies filtrai – pašalinti chlorą ir vandenyje ištirpusias organines medžiagas, panaikinti blogą kvapą, pagerinti skonį, sumažinti pesticidų, herbicidų ir kitų kenksmingų medžiagų kiekį. Atbulinio osmoso sistema – tai sistema, kuri yra skirta paruošti geriamąjį vandenį, kai tiekiamame vandenyje yra nuodingų medžiagų, tokių kaip nitritai, nitratai arba arsenas.

Taigi, skirtingos vandens filtrų rūšys yra skirtos skirtingai paruošti vandenį. Kokį pasirinkti, diktuoja poreikis ir tiekiamo vandens kokybė. Daugiau apie vandens filtrų rūšis galite paskaityti čia: https://greziniai123.lt/vandens-greziniai/vandens-filtrai/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *