Kamino įrengimas jūsų name priklauso nuo to koks yra namas – naujos statybos ar senas. Statant naują namą kaminą galima rinktis kokį nori, na o remontuojant seną teks prisitaikyti prie aplinkybių, įvertinti galimybes griauti seną kaminą, keisti kaminą ar tik įdėklą. Pagal išvaizdą visi kaminai atrodo vienodi nes jie paslepiami dažniausiai po skardine danga arba apmūrijami klinkerio plytomis.
Jei kaminas senas
Jei jūs gyvenate senos statybos name tikriausiai kaminas yra sumūrytas iš silikatinių plytų. Jei iki šiol kaminas buvo naudotas be metalinio įdėklo, visų pirma reikia išvalyti viduje susikaupusius suodžius ir įdėti nerūdijančio plieno įdėklą. Kitų variantų praktiškai neturite arba jų diegimas būtų brangus todėl paprastai tokio sprendimo žmonėms užtenka. Kartais kaip atsarginis variantas tinka pristatomi kaminai kurie tvirtinami prie namo sienos išorėje. Nors ir sugadinamas visas fasadas tačiau šildymas yra neatsiejama namo inžinerinė dalis ir be jo žmogus negalėtų gyventi, todėl į estetiką čia kreipiamas mažiausias dėmesys.
Blokelių kaminai
Jei statote naują namą, turite galimybę rinktis iš visų kamino tipų. Jei norite kamino kuris tarnautų jums visą gyvenimą nepagailėkite pinigų modulinių blokelių kaminui su storos keramikos įdėklu. Jis neužsikemša taip greitai, nebijo rūgštaus kondensato, yra toks atsparus jog tinka kūrenti net ir didelio kaloringumo malkomis – ąžuolu ir uosiu. Į tokio tipo kaminą galima pajungti ne tik kieto kuro katilą bet ir dujinį arba dyzelinį katilą. Plytų ir blokelių kaminas yra sunkus statinys todėl jam reikia labai stabilaus ir gerai įrengto pagrindo. namams24.lt specialistai įspėja, jei statote naują namą, priduodant statybos inspekcijai dokumentus jums bus reikalingas kamino sertifikatas todėl pirkite gaminį su sąskaita ir sertifikatu, garažo meistrų gaminiai nebus patvirtinti ir namo baigtumo dokumentų negausite. Blokelių kaminai prieš metalinius turi dar veną didelį pranašumą prieš metalinius, jų nereikia apšiltinti.
Įsirengiant bet kokio tipo kaminą labai svarbu kad sujungimo vietos būtų sujungtos sandariai ir panaudota sandarinimo medžiagos. Metalinius kaminus būtina apšiltinti bent 5 cm karščiui atsparios mineralinės vatos sluoksniu tam kad dėl didelio temperatūrų skirtumo žiemą nesusidarytų kondensatas. Kamino kokybę parodo lengvas aptarnavimas ir gera trauka. Gerai traukai užtikrinti reikia parinkti tinkamo diametro įdėklą pagal jūsų katilą. Visuomet geriau turėti šiek tiek didesnio diametro kaminą nei mažesnio nes katilą reikia keisti kas 10-15 metų, o kaminas dažniausiai tarnauja visą gyvenimą.