Siekdami išvengti spūsčių, sostinės gyventojai imasi pačių įvairiausių įmanomų priemonių. Vieni persėda į miesto viešąjį transportą, kiti imasi minti dviračius, o dar kiti – šiuo metu itin didelio populiarumo sulaukiančių elektrinių paspirtukų.
Beje, aplinkos ministerija paskelbė, jog utilizavus seną taršų automobilį, gautą 1000 eurų kompensaciją galima iškeisti į elektrinį paspirtuką ar dviratį. Tuo suskubo pasinaudoti nemaža dalis gyventojų, taip dar labiau padidindami šios transporto priemonės populiarumą. Iš tiesų, gyvenantiems mieste ar nedaug nutolus nuo savo darbo vietos, šiltuoju sezonu tai labai puiki alternatyva automobiliui.
Elektrinių paspirtukų sostinėje galima pamatyti labai daug. Jų gausu tiek mieste, tiek parkuose bei dviračių takuose. Ši priemonė yra naudojama tiek pramogai, tiek susisiekimui. Todėl drąsiai galima sakyti, kad vis dažniau išstumia net ir dviračius, kuriuos sandėliuoti neretai būna sudėtinga. O paspirtukas yra labai kompaktiškas, lengvai telpantis automobilio bagažinėje. Be to, pilnai pakrauta baterija galima nuvažiuoti ir nemenkus atstumus.
Paspirtukai itin mėgiami ir vaikų tarpe. Tiesa, vertėtų neužmiršti, kad elektriniai paspirtukai turi būti naudojami atsakingai ir tik gerai pasvėrus vaiko galimybes. Paprastai elektrinis paspirtukas yra rekomenduojamas ne pagal amžių, o labiau pagal ūgį. Dažniausiai suaugusiems skirtų paspirtukų ūgio rekomendacija yra ~180 cm, todėl akivaizdu, kad mažamečiui jis netiks.
Svarbu neužmiršti, kad tam tikros galios elektrinių paspirtukų vairuotojams, kaip ir dviratininkams, eisme galioja kelių eismo taisyklės. Iš esmės, neatsakingas elektrinių paspirtukų naudojimas mieste, kartais gali būti pavojingas. Todėl privalu laikytis visų saugumo reikalavimų, kad išvengti bet kokių incidentų ir avaringų situacijų. Važiuojant mieste, nevažiuoti tarp žmonių dideliu greičiu, apskritai pasirinkti saugų greitį, nevažiuoti apsvaigus. Na ir žinoma, laikytis visų kitų saugumo ir kelių eismo taisyklių.